SabahHaşmet Babaoğlu11 Ocak 2021
Okunma: 4  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Haşmet Babaoğlu
Haşmet Babaoğlu
Haşmet Babaoğlu
11 Ocak 2021
Hastalık ve sokak

Lafı dolandırmadan iki soruyla başlayayım... Bir... ABD başkanlık seçiminin hemen ardından kimi küreselci medya kanallarında "Putin hasta, Parkinson'u ilerledi" haberlerinin çıkması tesadüf müydü İki... Trump'ın tam da gövde gösterisi yapmak üzere çıktığı meydanda işinin bitirilmesi ve "sokak Kongre'yi bastı" görüntüsünün ortaya çıkması tesadüflerden ibaret olabilir mi p style"text-align: center;"

Doğrusu, biraz durup olup bitenlerin arkasına önüne bakarsanız... "Kendiliğinden gelişen olaylar" veya "uyduruk haberler" ihtimaline pek prim vermezsiniz. Hele Biden'ın Kongre baskınından bir gün sonra yaptığı "ABD demokrasisine darbe" konuşmasını (ve bütün teamüllere aykırı olarak bu konuşmada Putin'den söz edişini) hesaba kattığınızda zihniniz açılır. O halde ne oluyor Sokak ve hastalık konularının önümüzdeki dönemin belirleyici gündemi olacağına dair işaretler mi bütün bunlar p style"text-align: center;"

Hastalık dediğim, covid değil tabii... Liderlerin hastalığıhastalandırılması... Hatırlayın, 2019'u "Merkel acaba Parkinson mu" sorusuyla geçirmiştik. Merkel'in titreme görüntüleri unutuldu (ne çabuk unutuyoruz) ve Alman Şansölye'nin 2020'ye "uysal", siyaseten "mağlup" ve hatta cidden depresif bir psikolojiyle girdiğini de gözden kaçırdık. Şimdi Rusya Putin'le ilgili iddiayı yalanlıyor. Peki nesi var Putin'in sağ kolu ve bacağındaki yeknesak hareketler neyin işareti Bunları bilemeyiz... Ama bildiğimiz şey şu: İddiaların haberleştirilmesindeki zamanlama manidar. p style"text-align: center;"

Gelelim sokak mevzuuna... Aylardır bir gerçeği gözümüze sokuyorlar ama