TakvimHakkı Yalçın18 Şubat 2021
Okunma: 4  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Sonraki Yazısı
Hakkı Yalçın
Hakkı Yalçın
Hakkı Yalçın
18 Şubat 2021
Karamsar!
HAYAT bazen bir fırına girip, ihtiyaç sahibi insanlar için iplere asılan ekmeklerin yerine ulaşacağını düşünüp huzur bulmaktır. Gerektiğinde o ekmeklerin parasını ödemek ve ödeyenlerin var olduğunu bilmek vicdanla ilgilidir. Çünkü insan olanın en büyük çaresizliğidir vicdan.

Sıcak evlerin içinden yağan karı seyretmek birçok insana acayip keyif verir. Bir yerlerde üşüyen çocuklar vardır, sokaklarda yatanlar! Bir de onlara sormak gerekir, "yağan karı seyretmek size neler hissettiriyor." Verecekleri cevabı adım gibi biliyorum; "üşümek açlıktan da kötüdür!"

Bu dünya haysiyetli insanlar için çok zor, kötüler için lunapark. Kötüler için insan ölümlerinin bile zerre kadar değeri yok, üşüyen çocukları mı düşünecekler Onların sloganları değişmez; "açlıktan kimse ölmediyse soğuktan da kimse ölmez!" Yerde yatana tekmelerini atarken söyledikleri söz de bellidir; "herkes kaderini yaşar!" Evet, onurlu yoksulların kaderinde yetimin öksüzün hakkını yiyerek zengin olmak yoktur!

Şimdi kar zamanıdır insanların zor zamanı, gönül kırıntılarına ihtiyacı olanların ellerinin dar zamanı. Kara içeriden bakanların sokaktaki insanların sessiz çığlıklarından bile firar zamanı. O yüzden bu dünyanın adaletsizliği kardan daha çok üşütüyor beni. Bir babanın çocuğuna istediği yiyeceği alamamasından derin bir acı olabilir mi Ya da üşüyen çocuğunun haline bakıp o babanın nasıl kahrolduğunu düşünebilen kaç insan vardır Benciller için sadece paranın hükmü vardır, lüks ciplerin görkemli evlerin ve yalanların!

Hak yemenin, zorbalığın iyilik yapmaktan daha değerli olduğunu öğreten teknolojinin evrim projesi amacına ulaşmıştır. Zenginler gözlerini doyursa ihtiyaç sahibi insanları görebilir