HürriyetGüzin Abla12 Ekim 2020
Okunma: 3  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Güzin Abla
Güzin Abla
Güzin Abla
12 Ekim 2020
Güzin Abla'dan dert tarifesi!

7 Ekim Çarşamba akşamı Show TV Ana Haber Bülteni'nde benim adım kullanılarak bir haber yayınlandı.

Antalya'da konfeksiyon mağazası işleten bir kadın, müşterilerinin dertlerini dinliyormuş.
"Güzin Abla'dan dert tarifesi" anonsuyla yayınlanan haberde; bu kadının müşterilerinin eşlerinden, ailelerinden, çoluk çocuklarından dert yandıkları, bu kişinin onlara Güzin Abla'lık yaptığı ama bundan da çok sıkıldığı ve bu yüzden dertlere göre bir fiyat tarifesi hazırlayıp bunu mağazasının girişine astığı belirtiliyordu.
Show TV spikeri tarafından "Mahallenin Güzin Abla'sı artık konu komşunun dertlerini dinlemekten yoruldu, bıktı" şeklinde anons edilen haberde fiyat tarifesi de "Güzin Abla" adı kullanılarak ekrana yansıtıldı.
Bu haber beni çok rahatsız etti. Ailemden, eşim dostumdan telefonlar aldım.
Kimi çok önemsemedi, kimi köşemin adının bu şekilde yayınlanmasından çok büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Sonuçta rezil oldum.


Öncelikle annemin adını taşıyan bu köşenin saygınlığını zedeleyen haber için çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum.
Ayrıca ben yıllardır bu isim altında yayınlanan "Güzin Abla" köşesinin, gazetelerde önce annem Güzin Sayar tarafından yaratıldığını, onun hastalanması ve vefatı nedeniyle de bir tür vasiyeti üzerine benim omuzlarıma kaldığını siz okurlarıma ve tüm medya alemine hatırlatmak isterim.
Ben yıllardır (hemen hemen 22 yıldır) zaman zaman uykularımı kaçıran, zaman zaman da çaresiz kaldığım için çok üzüntü duyduğum dertlerle ilgileniyorum.
Ama hiçbir zaman "Ben artık bıktım, usandım" diye sızlanmadım.
Spikerin "Güzin Abla kendisine dert yananlara karşı isyan bayrağını çekti" diye tekrarlayıp durduğu gibi yapmadım, hiçbir zaman serzenişte bulunmadım.
Ama işte bu televizyon kanalı benim adımı bu şekilde kullandı.
Yıllarını gazeteciliğe adamış, basında her alanda çalışmış, daha sonra da "Güzin Abla" köşesini yazarak mesleğini sürdürmüş, Gazeteciler Cemiyeti tarafından Burhan Felek Ödülü'ne layık görülmüş bir b