HürriyetGüzin Abla09 Ocak 2021
Okunma: 5  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Güzin Abla
Güzin Abla
Güzin Abla
09 Ocak 2021
"Askıda Tablet" kampanyasına destek büyüyor

Datça'daki bir ailenin çocuklarının tabletleri olmadığından online derslere girerken sorunlar yaşadığından daha önce bahsetmiştim. Yardımlar yapıldı ve "Askıda Tablet" kampanyası büyümeye devam etti.

Birkaç ay önce köşemde Ankara'daki Next Level Alışveriş Merkezi'nin, ekim ayı itibarıyla "Bir bilgisayar ile eğitime bir öğrenci de sen kazandır" mottosuyla başlattığı bir projeden söz etmiştim.
Bu projeyle, imkansızlıklar nedeniyle uzaktan eğitime erişim sağlayamayan çocukların eğitimine katkı sağlamayı hedefliyorlardı. Ülkemizde de artık bu "askıda" projesi giderek yaygınlaşıyor.
Bu şekilde ihtiyaç sahipleriyle, bağış yapmak isteyenleri buluşturmak mümkün olabiliyor.
İşte bu uzaktan eğitime katkı sunmayı ve eğitime erişimde sıkıntı yaşayan öğrencilere fayda sağlamayı amaçlayan "Askıda Tablet" projesinin destekçileri gün geçtikçe artıyor.
Son olarak Atılım Üniversitesi de 25 tablet ile projeye destek verdi. Tabletler yılbaşı itibarıyla bölgelerdeki çocuklara ulaştırılacak.
Projeye destek olmak isteyenler, AVM'nin danışma bölümüne, kişi, kurum, kuruluş ismiyle bağış yapacağı tablet bilgisayarı teslim edebildiği gibi AVM içindeki teknoloji ürünleri mağazasından indirimli olarak tableti satın alabilecek. Proje sonunda bağışçılarla birlikte tabletler okullara teslim edilecek.
Pandemi süreciyle birlikte yardımlaşma, dayanışma gibi kavramlar daha da önem kazandı.
Bu arada bir müjdeli haber daha aldım. Bu projeden yararlanan, Datça'da tanıdığım 2 çocuğa tabletleri gönderildi. Onların ve ailelerinin mutluluğuna bizzat şahit oldum. Hatice B., Datça'da 5'inci sınıfa devam ediyor.
Abisi Niyazi ise bu yıl liseye başladı. Bugüne kadar annelerinin telefonundan uzaktan eğitimi takip etmeye çalışıyorlardı.
Çocuklar ayrı ayrı sınıflarda oldukları için sağlıklı olmuyordu.
Şimdi ikisinin de birer tableti oldu. Bu yüzden projeyi duyuran Next Level AVM'ye ve temsilcisi Dilek Bozdemir'e sonsuz teşekkürlerini benim aracılığımla iletmek istediler.
Size bir de bir okurumun mail'ini iletmek istiyorum. Hanımefendinin mail