KararGökhan Aktürk 19 Şubat 2021
Okunma: 11  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Sonraki Yazısı
Gökhan Aktürk
Gökhan Aktürk
Gökhan Aktürk
19 Şubat 2021
Başkan ve yönetici ligi olmayalım

Başkanlar, yöneticiler, teknik adamlar ve futbolcular için bir kazanç olan bu gerilim; takımlarına gönül veren taraftarlar için bir eğlenceydi, amaç maç izlerken stres atmaydı.

Ne değişti Tüm gerilim ardından futbol taraftar için hayat-memat meselesi, stresin tavan yaptığı, başka takımları tutan Abi-kardeşin beraber maç izlemeyeceği hal aldı.

Dünya derbisi dediğimiz vasat maçlar başladı bitti, yankıları 15. güne yaklaşırken bitmedi. Hatta ateşi daha da alevlenmeye başladı.

Stada giriş, kimlik kontrolü, 'şifre 1907' polemiği, derbi sonrası kötü muamele, yapılan transferlerin yansımaları, küfürler, hakaretler saymakla bitmiyor... Yıllar önce de bu atışmalar, kırıcı laflar hakaretler vardı. Dünlerde de tehditler, küfürler, ağır hakaretler vardı...

Bugünlerde de yine var; Taş üstünde taş bırakmayan, yeri yerinden oynatan, silahı olsa hakemi vuran başkanlar, taraftara militan diyen başkan yardımcısı, bize koro halinde küfürler edildi diyen, aynı gün içerisinde küfüre küfürle karşılık veren futbolcusu olan teknik direktörler...

Yan yana geldiklerinde canım cicim muhabbetler, aralarına 10 dakika mesafe girdiğinde