KararGökhan Aktürk 05 Nisan 2021
Okunma: 3  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Sonraki Yazısı
Gökhan Aktürk
Gökhan Aktürk
Gökhan Aktürk
05 Nisan 2021
Abu yok, Kartal yok

Siyah-Beyazlılar ligin en dominant futbolunu oynayan takımların başında geliyor ve ligin en çok pas yapan ve en çok topa sahip olan iki takımından biri haline geldi.

Milli ara İlk yarıda Beşiktaş için müthiş dönüşün başlangıcı olmuştu,Fakat bu ara Karakartal için oyuncu açısından hiç iyi olmadı.

Takımın incileri olan Ghezal, Abubakar'ı sakatlıkla kaybetti, üstüne Cenk ve Dorukhanın hastalığı gelmesi Sergen Hoca'nın elini kolunu iyice bağlasada,oynamayan oyuncular için bir fırsat doğdu.

Rakiplere göre küçük bir avantajımız var ama,şampiyonluğu konuşmak için erken diyen hoca, yorgun oyuncuları ile maça motivasyonu yüksek hazırlandık.

Kasımpaşa rakibinin eksikliklerine iyi çalışmış,Top rakipteyken pres yapıp,kazandığı toplarla defans bloğunu önde tutan Beşiktaş savunmanın arkasına attığı toplarla tehlike bulma planı ile çıktı,2 deneme başarısızlıkla sonuçlansada, Necip'in tehlikeli yerde top kaybı Kasımpaşa'nın golü bulmasını sağladı.

Golden sonra hareketlenen Siyah Beyazlı takım Larin ile 2 mutlak pozisyon bulsada Kanadalı'nın yorgunluğu son vuruşlarından belliydi.

Kasımpaşa son vuruşları iyi yapabilse maçı ilk yarıda bitirebilirdi.

Ghezall,Abubakar yokluğunda kendi oyununu oynayamayan Kartal ilk yarıda topa daha çok sahip olsada,tehlikeli pozisyonların çoğu Kasımpaşadan geldi.

İlk yarıda sağ tarafda Rosier sol tarafda Nkodou çok çizgide kalmalarından dolayı kanatlardanda bindirmeler olmayınca, ilk yarıda sezonun en kötü takımı ortaya çıktı.

Lajic,Atiba ile birşeyler yapmaya çalışsada olmadı.

Oyuna müdahale edebilecek oyuncusu az olan Sergen Hoca Gökhan Töre'yi oyuna alarak oyuna biraz hareket getirtmeye çalıştı.Eline geçen fırsatları cömertçe harcayan Kasımpaşa, penaltıyıda kaçırınca,liderin oyun içinde kalmasjnı sağladı.

Ersin kurtard