HürriyetFatih Tekeci11 Ocak 2021
Okunma: 6  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Sonraki Yazısı
Fatih Tekeci
Fatih Tekeci
Fatih Tekeci
11 Ocak 2021
Şebeke suyuyla bahçe sulayanları ASKİ engellemeli

Ankara'da önce barajlar alarm verdi. Sonra da Ankara Büyükşehir Belediyesi bu alarmın kentliler için ne anlama geldiğini açıkladı: "Ankara'nın 110 günlük suyu kaldı."

Suyun tasarruflu kullanılmasının büyük bir önem taşıdığı bu dönemde, okurumuz Hüseyin Kamalıoğlu, "Yenimahalle'nin Turgut Özal Mahallesi'ndeki birçok büyük site, yeşil alanlarını şebeke(içme) suyu ile suluyor" şikâyetini iletmiş.
Okurumuz, "ASKİ Genel Müdürlüğü bunu engellemeli" talebinde bulunmuş.

SORUM VAR

BAŞKAN MANSUR YAVAŞ'IN 'ASFALT BEDELİ' VAADİ NE ZAMAN HAYATA GEÇECEK

Okurumuz Kudret Kaatsız, "Ben tamı tamına bin 710 TL asfalt katılım bedeli ödemiştim" demiş ve aylardır yanıt bekleyen o meşhur soruyu sormuş:
"Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş'ın seçim öncesi verdiği 'Ödenmiş olan asfalt katılım parası, vatandaşın bundan sonra ödeyeceği emlak vergisinden düşülecek' vaadi ne zaman hayata geçecek"BAŞKENT EDAŞ KIŞ ÖNCESİ YOLLARI KAZDI

Burası, Çankaya'nın İlkadım Mahallesi Atayolu Sokak.
Yani kentin göbeği.
Fotoğrafları çekengönderen okurumuz Can Yeşil, "Bütün yaz çalışmayan Başkent EDAŞ, elektrik kablolarını yer altına almak için kış öncesi yolları kazdı" demiş.
Çalışma boyunca ve sonrasında yaşanan elektrik kesintileri yüzünden kaloriferlerin yanmadığını, buzdolabındaki ürünlerin çözülüp çözülüp tekrar donduğunu aktaran okurumuz, "Evlerinde hastası, yaşlısı, çocuğu olanlar mağduriyet yaşadı. Çocuklar online derslerini doğru düzgün yapamadı" diye de eklemiş.
Okurumuz Can Yeşil, talebini ise şöyle özetlemiş:
"Elektrik kesintisi sonlansın, kazılan sokaklar asfaltlansın."ÇOK ACİL MÜDAHALE GEREKİYOR

Okurumuz Dursun Türker, Çankaya'nın Sancak Mahallesi'nden bildiriyor:
"Çankaya Belediyesi'nin 10 yıl önce bir kısmını yıktığı 5251. ve 5252. sokaklardaki gecekondu bölgesi, özellikle geceleri sıkıntılı bir yer haline geliyor. Bazı insanların kaldığı ve çöplüğe çevirdiği bu bölgeye çok acil müdahale gerekiyor."ŞİKÂYET VAR SONUÇ YOK

Okurumuz Nejla Erdoğan, Çankaya'nın Konutkent Mahallesi'nde 2968. ile 2639. sokakların kesişimindeki çöp konteynerlerinin haline dikkat çekiyor ve "Çankaya Belediyesi'ne iletilmesine rağmen sonuç yok" diyor.KAŞ YAPARKEN GÖZ ÇIKARMAK

Okurumuz Derya Baykara, bu fotoğrafı Yeni Batı Mahallesi'nde(2351. ve 2354. caddelerin kesişimi) çekmiş.
Okurumuz, "Sokak hayvanlarını düşünürken, sokak temizliğini de göz ardı etmemek gerekir" notunu eklemiş.

ÖNERİM VARDİKİMEVİ-TUZLUÇAYIR OTOBÜS DURAĞI CEBECİ'YE KALDIRILSIN

Okurumuz Eşref Uğur, Mamak'ın Tıp Fakültesi Caddesi'nde sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğuna dikkat çekiyor.
Yoğunluğun nedenini, "Dikimevi-Tuzluçayır otobüs durağı yolu kapatıyor" diye özetleyen okurumuzun önerisi şöyle:
"Eğer EGO Genel Müdürlüğü bu durağı Cebeci durağına kaldırırsa, trafikteki yoğunluk da ortadan kalkmış olur."YATAY ASANSÖR YİNE BOZULDU

Okurumuz Selahattin Erdem, Keçiören'in Subayevleri Mahallesi'ndeki yatay asansörün yine bozulduğunu aktarmış.
Okurumuz, "Subayevleri sakinleri olarak asansörün acilen yeniden kullanıma geçirilmesini Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'tan talep ediyoruz" demiş.

KISA... KISA...

Çankaya'nın Dikmen-Karapınar Mahallesi sakinleri o