SabahEngin Ardıç01 Nisan 2021
Okunma: 3  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Sonraki Yazısı
Engin Ardıç
Engin Ardıç
Engin Ardıç
01 Nisan 2021
Devrim yakındır yoldaşlar

Yüksek Seçim Kurulu, seçime girebilecek partilerin listesini güncellemiş. Buna göre, 19 parti seçime girebiliyor. Erken seçim falan yok, asıl seçime kadar daha çok güncellenir o liste... Şimdilik, Babacan'ın partisi girebiliyor ama Davutoğlu'nun partisi giremiyor! Genç Parti bile girebiliyor... Geçen gün manyağın teki "Genç Parti'nin AK Parti oylarını yüzde 20'ye düşüreceğinden" dem vuruyordu. Hani partinin eski başkanı ve yeni başkanı Türkiye'ye girebilseler belki seçime de sıra gelecek... p style"text-align: center;"

"Seçime girebilir" demek, "girecek" demek değildir. Girse de "varlık gösterecek" demek hiç değildir. Anavatan Partisi de girebiliyor... Buna karşılık "çakma DYP" olan Doğru Parti giremiyor. Türkiye 3-Letonya 3, Turgut Özal 1-Süleyman Demirel 0... Sol Parti girebiliyor. (Bunlar hangi fraksiyondu yahu) Muhafazakâr Yükseliş Partisi diye bir yer varmış, o da girebiliyor. Demokrasi ve Atılım Partisi, Hür Dava Partisi falan da varmış, onlar da girebiliyorlar. Fakat en ilginci şu: Türkiye Komünist Partisi de girebiliyor! p style"text-align: center;"

Sürekli bölündükleri için bunun hangi grup olduğunu biz unuttuk. Bunlar bıçak çekenlerden miydi, bıçağı yiyenlerden miydi acaba Girecek mi girmeyecek mi, ondan da emin değiliz. "Burjuva oyunlarında ne işimiz var" deyip top oynamaya da gidebilirler. İktidara gelirler mi peki Zor, çünkü bunlar seçimle gelmezler. Kışlık Saray'a saldırmak lazım, kış mevsimini sevmeyen Yazlık Saray'a da saldırabilir. Aslında Kışlık Saray'ı "Aurora" kruvazörüyle topa tutmak lazım ama Ankara'da kruvazör yok. Lenin'in başkenti Petrograd'dan Moskova'ya taşıması gibi, başkenti de Ankara'dan Dersim'e naklederler... Sonra