TakvimDr. Nafiz Karagözoğlu07 Nisan 2021
Okunma: 2  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Sonraki Yazısı
Dr. Nafiz Karagözoğlu
Dr. Nafiz Karagözoğlu
Dr. Nafiz Karagözoğlu
07 Nisan 2021
İstek azalır

Eşim cinsel ilişkimizde eskisi gibi sertleşemiyor. Prostat olmasın dedik. Ürolojiye gitti. Erken andropoz olabilirsin demiş. Andropoz kaç yaşında başlar 50 yaş üstü erkeklerdeki "Testesteron" yani erkeklik hormonundaki düşüşe andropoz denir. Genellikle erkeklerde yaşa bağlı olarak andropoz gözlenir. Bu hormonun azalmasına neden olan çeşitli hastalıklarda erkek cinsel fonksiyonları etkilenir. Hemen panik yapmayın. Doktor olabilir demiş. Önce kan tahlilleri çıksın. Andropozda cinsel dürtü azalır, daha az sertleşme olur, yaşam sevincinde azalma olur, güç ve dayanıklılık azalır, boy kısalmaya başlar, üzgünlük sıkıntılı ruh hali artar, spor yetenekleri azalır, iş temposu azalabilir.

PASTIRMA TERLETİR Hocam 25 yaşındayım. Yeni askerden geldim. Terim yoğun kokuyor. Askerdeyken ve gelince de tahlil yaptırdım. Bir şey çıkmadı. İşyerimde arkadaşlarım patronum huzursuz olacak diye korkuyorum. Yiyecekle ilgisi olabilir mi BAZI gıdalar ter kokusunu farklılaştırabilir. Brokoli, lahana, karnabahar ve diğer turpgiller, bu tip besinlerdendir. Brokoli, lahana ve karnabahar gibi sebzeler, ter bezlerinize gidip vücut kokusuna neden olabilecek kötü kokulu kükürt salgılarlar. Kırmızı et, çemen otu ve bunun sonucu olarak pastırma da ter kokunuzu olumsuz etkileyebilir. Yine sarımsak, soğan da çok ve yoğun tüketilirse etrafınızın keyfini kaçırabilir.

SENDROM BELİRTİSİ OLABİLİR Yoga yapıyorum. Sık sık eklemlerim ağrıyor. Baktırdım romatizmam yok. Bankacıyım. Çalışırken de el bileklerimde avuç içimde ağrılar oluyordu. Ne yapmalıyım YAPTIĞINIZ egzersiz, spor her ne olursa olsun kas ve bağlarınınızı ısıtmadan