KararBülent Tuncay04 Nisan 2021
Okunma: 2  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Önceki Yazısı
Sonraki Yazısı
Bülent Tuncay
Bülent Tuncay
Bülent Tuncay
04 Nisan 2021
Galatasaray serbest düşüşte

İki takım da eksiklerle sahaya çıkmıştı. Hatayspor'da takımın yarısı denebilecek golcüleri Boupendza yoktu. Galatasaray'da ise eksikler say say bitmiyordu. Yeni bir savunma hattı kurulmuştu. Artı olarak teknik direktörleri Fatih Terim de yoktu. Aradaki fark ise şuydu; Hatayspor Boupendza'nın yerini doldurdu, Galatasaray kulübedeki hocaları dahil yoklukların boşluğunu kapatamadı.

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, rakip analizine iyi çalışmıştı. Önlerinde Etebo'nun oynadığı Donk- Gedson ikilisini yan ortalarla pozisyon bilgisi sınavına soktu. Şener ve Saracchi'nin çabası, savunma göbeğinin üstüne binen yükü hafifletmeye yetmedi; Diouf, Akintola, Traore, Kamara'tan oluşan hücum hattı Galatasaray'ın yumuşak karnını keşfedip ilk yarıda üç atakta iki gol buldu, birini de Muslera son anda çeldi.

Ev sahibi ekibin organize gelişen ataklarına karşın Galatasaray'ın ilk yarıda doğru düzgün bir atağı yoktu. Falcao'nun kulübeye çekilip Mostafa Mohamed ile tek forvetle başlanan maçta Galatasaray üçüncü bölgede etkisiz kaldı. Formsuz Arda Turan, etkisiz Ömer Bayram, temposuz Feghouli ile orta sahada da kontrol sağlanamadı. Savunma da toplama olunca ortaya şaşırtan bir oyun çıktı.

Tribündeki Fatih Terim, hiç yapmadığı bir şeyi yaptı ve ikinci yarıda tam dört değişiklikle başladı. Sakatlık gibi sürprizlerde 10 kişi kalmama kaygısı olmasa beş değişiklik hakkını da kullanabilirdi. Saracchi, Arda, Feghouli ve Mostafa'yı çıkarıp Linnes, Babel, Halil ve Falcao'yı sahaya sürdü ama bu hamleler beklenen etkiyi yapmaktan uzaktı. Terim altın vuruş yapmak istemiş, elinde kalan son kozları oynamıştı ancak bu düşünce, düşünce aşamasında kaldı. Hatayspor kontrollü futbolu ile kendi yarı alanını iyi kapattı ve Galatasaray'ın oyunun hakimi olmasına izin vermedi. Belhanda'yı satan, Feghouli ve Arda Turan'ın sezon b