Yeni AsyaAli Ferşadoğlu03 Nisan 2021
Okunma: 1  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Ali Ferşadoğlu
Ali Ferşadoğlu
Ali Ferşadoğlu
03 Nisan 2021
Bizi hem korkuttu, hem düşündürdü!
Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüsün 3. Dalgasının geldiğini ifade ederek şu çağrıyı yaptı: "Doktorlar ve hemşireler salgının üçüncü dalgasında verdikleri mücadeleyi tek başına kazanamaz. Onları yalnız bırakmamalıyız, davranışlarımızla desteklemeliyiz. Virüsü birlikte yeneceğiz." (aa, Yeni Asya01 Nisan 2021.)

Bu söz bizi hem korkuttu, hem güldürdü, hem düşündürdü! Ne ile savaşıyor ve yenmeye çalışıyoruz Asker, silâh, cephane ve erzak ne durumda Dünyadaki bütün virüslerin toplamı bir gram bile etmiyor!

Milyonlarca okul, üniversite. Yüz binlerce ilmi araştırmalar merkezleri... Yüz binlerce hastane, milyonlarca doktor, hemşire... İlâç ve tıbbî cihaz üreten binlerce dev teknik-teknolojik fabrikalar, laboratuvarlar Ve 7.8 milyar insanoğlu!

Ve toplam 80 trilyon dolar GSMH!.. İle savaş veriyoruz. Kime karşı Dünyadaki tamamının toplamı bir gram bile etmeyen koronavirüsle!..

Sonuç: Hastaneler tıklım tıklım dolu! 1., 2., 3. Dalgalar geldi, 4.'sü yolda olabilir! Zira, bizimle dalga geçiyor belli!

Ne demişiz bu köşede onunla ilgili son yazımızda: Getirdiği mesajları tam almadık, tekrar ve daha şiddetli gönderildi!

Mesajlarının özeti şu:

l "Bir