Yeni AsyaAli Ferşadoğlu07 Nisan 2021
Okunma: 3  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Ali Ferşadoğlu
Ali Ferşadoğlu
Ali Ferşadoğlu
07 Nisan 2021
Artık düş yakamdan!
Söyler misin, ey nefsim; ne istedin de vermedim! Bir dediğini iki etmedim! Ne istedin de yapmadım! Ne istedin yerine getirmedim!

"Tıka basa ye" dedin, yedim! "Acıkmadan otur, doymadan kalkma!" dedin, iki öğünü beşe çıkardım, lezzetli GDO'luları önüme serdim! "Saatlerce uyu!" dedin uyudum! Halen ayakta da uyuyorum! "Gez!" dedin; boş boş geziyorum işte! "Eğlen!" dedin; eğlendim! "Kitap okuma! Okuyacaksan da çok az oku!" dedin, az okuyorum; kitaplar yüzüme hasret! "Az düşün, sathi düşün, tefekkür etme (derinlemesine ve detaylı) düşünme, dedin; dediğin gibi yapıyorum işte!

"Namaz iyidir, ama, bitmediğinden usanç veriyor; kılma; kılacaksan da çarçabuk kıl, boş ver tadil-i erkânı!" dedin; tavuk tane toplar gibi rükua, secdeye gittim, geldim yıllarca!

"İnsan hak ve hürriyetleri neyine lâzım, nemelâzım de, sen kendi haklarına bak!" dedin; sustum! Kimi zaman kılımı kıpırdatmadım, kimi zaman elimle, dilimle rahatlıkla düzeltebileceklerimi bile düzeltmedim, sus-pus oldum! Kimi zaman kalbimden bile buğz etmedim! Bunun ne zorluğu, ne masrafı var ki!

"Dünyayı sen mi düzelteceksin, adaleti sen mi sağlayacaksın!" dedin; masum ve mazlumlara yapılan zulümlere "gıkım!" bile çıkmıyor!

"Boş ver araştırmayı, mihenge vurmayı, hüsn-ü zannı, delil ve akıbete bakmayı, haktan yana olmayı!" dedin; öyle yapmakla kalmadım, üstüne üstlük "su-i zan ettim, delil ve akıbete değil, zahire ve yarım yamalak, yanlış anlatılanlara göre hükmettim, mutaassıp (körü körüne) hareket ile tarafgir oldum!"

"Şimdi gününü gün etme zamanı, hizmeti, tebliği bırak, keyfine bak!" dedin... Aşk, şevkle h