MilliyetAli Eyüboğlu01 Nisan 2021
Okunma: 6  
Oylama:  
 0
 0
 Oy Verebilirsiniz
Ali Eyüboğlu
Ali Eyüboğlu
Ali Eyüboğlu
01 Nisan 2021
SHARON STONE'UN KİTABI VE İTİRAFLARI

Sharon Stone'un 'The Beauty of Living Twice' adlı otobiyografi kitabından şu ana kadar medyaya yansıyan iki çarpıcı olay anı var.

Bunlardan biri oyuncunun ablasıyla birlikte büyükbabalarının tacizine uğradıklarına dair itiraf. Stone kitabında, "Büyükannem bizi odaya kilitler, büyükbabam da taciz ederdi" diye yazdı.

Bir insan, çocukken yaşadığı bu iğrenç olayı 63 yaşına kadar niye gizler Bu, ancak işin uzmanlarının açıklayacağı bir durum.

10-12 yaşlarındaki iki kız çocuğunun, büyükbabalarının ölüm haberini aldıktan sonra tabuttaki cesedine dokunarak canlı mı, ölü mü diye test etmesine yol açacak bir travmanın onlarda nasıl psikolojik etkiler bırakacağı, işin uzmanlarının bileceği bir konu.

Oyuncunun 2001 yılında cerrahının kendisinden izin almadan göğüslerini büyüttüğünü açıklaması bana bir doktor mağdurunun çığlığı değil de, kitabının ilgi çekmesi ve çok satması için kurnaz bir hamle gibi geldi.

Oyuncu kitabında bu olayı nasıl anlattı

Göğüs bölgesindeki iyi huylu tümörlerin temizlendiği ameliyattan çıkınca göğüslerinin büyüdüğünü fark edince sebebini sorduğu doktorunun, "Daha büyük göğüslerle daha iyi görüneceksin" dediğini yazdı ve ekledi:

"Sargılarım çıktığında tam bir fincan boyutu kadar daha büyük göğüslere sahip olduğumu fark ettim. Doktor vücudumu benim bilgim ve onayım olmadan değiştirmişti."

Hollywood yıldızının o zaman bunu mesele edip, medyanın gündemine ve yargıya taşımayıp, 20 yıl sonra kitabında açıklaması normalse, demek ki tuhaflık bende...

ORTAK NOKTALARI SEZEN AKSU ŞARKILARI

Işıl Yücesoy ve Erol Evgin, müzik dünyasının sadece başarılı değil; aynı zamanda iki saygın ismi İki sanatçıyı yazı konusu yapmamın sebebi, çıkardıkları yeni albümlerinin ortak paydası

Evgin, 'Sevdiklerim' adlı eserinde sanatçı dostlarının sevdiği şarkılarını bir araya getirdi. Piyanist ve aranjör Firuz İsmailov'un akustik sound'la yönettiği Erol Evgin Orkestrası'nın çalıp Evgin'in söylediği parçaların sahipleri kimler

Usta sanatçı, albüm kartonetinde onlar için, "Bu kıymetli eserleri yaratan; başta sevgili dostlarım Sezen Aksu, Sıla, Murat Evgin, Fatih Ahıskalı, Şemi Diriker, Cenk Taşkan, Mehmet Teoman, Can Temiz ve Dr. Selma Çuhacı olmak üzere..." diye yazdı.

Sözlerini Çuhacı'nın yazdığı, kendisinin bestelediği 'Vedasız Aşklar'ı ilk kez okuduğu Evgin'in 'Sevdiklerim' adlı dokuz şarkılık albümünden Aksu'dan üç eser var: 'Yazık', 'Kaybolan Yıllar' ve 'El Gibi'...

Işıl Yücesoy'un 10 şarkılık albümünün adı, 'Sezen Aksu Sokağı'.

Onun Aksu parçalarını söylediği 'Sezen Aksu Sokağı' adlı YouTube projesi, sevenlerinin yoğun isteğiyle albüme dönüştü. Ossi Müzik'ten çıkan eserde Yücesoy'un yorumladığı Sezen şarkıları şunlar:

'Kaybolan Yıllar', 'Şarkı Söylemek Lazım', 'Tükeneceğiz', 'Ateş Böceği', 'Sarı Odalar', 'Perişanım Şimdi', 'Dört Günlük Bir Şey', 'Kaç Yıl Geçti Aradan', 'Büklüm Büklüm', 'Biliyorsun'.

70 YILLIK GAZETECİ SAMİ KOHEN'İN ANILARI

Dünyayı bilemem, ama Türkiye'de başka örneği yok Sami (Kohen) Abi'nin... Sami Kohen, 70 yıldır gazeteci ve bunun 67 yılını Milliy